Blini Online nga Espana Pharm
Previous
Previous Product Image

Matcha Bio( 70 g )

1,900.00 L
Next

Moringa Bio (125 g)

1,350.00 L
Next Product Image

Baobab Bio (125 g)

1,500.00 L

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

 

Pema e Baobab është karakteristikë e Savannah-ut afrikan. Prodhon një frut, pjesa e brendeshme e të cilit është e butë dhe ushqyese.

Pluhuri i përftuar ofron një gametë lartë të mikronutrientëve: vitamina dhe minerale, dhe një vlerë shumë e lartë te fibrave. Baobab gjithashtu ka një aromë të këndshme agrumesh, duke e bërë atë një mundësi të shkëlqyeshme për të shtuar një gamë të gjerë ushqimesh dhe pije: smoothie, lëngje, jogurt, ëmbëlsira dhe sallata frutash.

Rekomandohet ne rastet e anemise pasi ka permbajtje te larte te hekurit dhe aminoacideve

 

Doza ditore: 10 gr

Pluhur frutash Baobab *

* Nga bujqësia organike

Pa ngjyroses, konservues ose sheqerna të shtuar.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baobab Bio (125 g)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0

No products in the cart.

error: Content is protected !!