Blini Online nga Espana Pharm
Previous
Previous Product Image

Magnez Labcatal 28.12mg/2ml (28*2ml)

3,400.00 L
Next

8 Cereale Nutriben 300gr

580.00 L
Next Product Image

Conceptio Pregnancy GROSSESSE – 30 kapsula + 30 kapsula xhelatinoze DHA

2,300.00 L

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

PSE KONCEPTI SHTATZANIA?

Gjithnjë e më shumë studime tregojnë se gjatë shtatzënisë, organizmi femëror kërkon një furnizim specifik me elementë gjurmë dhe lëndë ushqyese.

 

Zhvilluar nga Laboratoire des Granions, Conceptio Grossesse është formuluar posaçërisht për të siguruar vitaminat, mineralet dhe elementët gjurmë të nevojshëm:

 

250 mg DHA: Leja e rekomanduar dietike (ANC) është vendosur në 250 mg për gratë shtatzëna. Konsumimi i acidit dokosaheksaenoik (DHA) nga nëna kontribuon në zhvillimin normal të syve dhe trurit të fetusit.

400 iu (10 mg) vitaminë D3 e cila ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit.

10 mg bisglicinat hekuri i cili ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë.

400 µg vitaminë B9: i quajtur gjithashtu acid folik, kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.

Conceptio Pregnancy përmban gjithashtu zink, magnez, jod dhe vitamina të grupit B (B1, B2, B3, B5, B6, B8 dhe B12).

Suplement ushqimor i bazuar në vitamina, minerale dhe DHA.

 

Program një mujor.

Këshilla për përdorimin:
Me një gotë të madhe ujë, merrni 1 kapsulë në mëngjes pas ushqimit  dhe 1 kapsulë(DHA) në mbrëmje pas ushqimit

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Conceptio Pregnancy GROSSESSE – 30 kapsula + 30 kapsula xhelatinoze DHA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping