Blini Online nga Espana Pharm
Previous
Previous Product Image

Kakao Bio (175 g )

600.00 L
Next

Acai Bio (70 g )

2,150.00 L
Next Product Image

Fara Chia Bio ( 250 g)

750.00 L

Description

Edhe pse është një nga super ushqimet më të modës, përdorimi i tij si ushqim kryesor kthehet në civilizimet antike të Mayan dhe Aztec. Dhe me arsye të mirë, pasi farat Chia janë shumë të pasura me lëndë ushqyese dhe janë plot me vitamina, minerale dhe acide yndyrore Omega 3, 6 dhe 9. Përveç kësaj, ato kanë një përmbajtje të lartë të fibrave. Një avantazh tjetër është se ato janë shumë të lehta për tu tretur dhe përzihen me ushqime të tjera.

Karakterizohet nga një shije e këndshme, pak e butë dhe e ngjashme me arrat. Farat Chia, kur kombinohen me lëng, thithin midis 10 dhe 12 herë peshën e tyre në ujë .

Në këtë mënyrë, bëhet një përbërës shumë i gjithanshëm për të pasuruar recetat tuaja.

 

Doza ditore: 10 gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara Chia Bio ( 250 g)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0

No products in the cart.