Blini Online nga Espana Pharm
Previous
Previous Product Image

Ginseng Korean 60 kapsula

2,200.00 L
Next

Vitamina B kompleks (60tab)

2,050.00 L
Next Product Image

Vitamina E 30 perla

1,750.00 L

Description

Vitamina E (D-Alfa tocopherol 400mg) gjendet në shumë ushqime, kryesisht ne ato me origjinë bimore (spinaq, brokoli, embrionin e grurit dhe maja birre) .

Sipas AFSA (Agjensia e Sigurisë Ushqimore) eshte aprovuar qe Vitamina E eshte jo vetem nje antioksidant i fuqishem por ndihmon gjithashtu ne forcimin e sistemit imunitar.

Ajo quhet ndryshe edhe vitamina kunder plakjes.

Disa nga perfitimet e saj jane:

1. Lufton rrudhat

2.Nxit rritjen e flokut dhe forcimin e thonjeve

3.Ndihmon ne reduktimin e shenjave dhe strijave ne lekure

4.E keshillueshme te perdoret edhe ne rastet e problemeve gastri-intestinale(konstipacion-diarre)

5. Ndikon ne veprimtarine prodhuese te njeriut.

 PERDORIMI:
Konsumoni një perle në ditë, mundësisht me ushqim.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamina E 30 perla”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0

No products in the cart.