Blini Online nga Espana Pharm
Previous
Previous Product Image

Baby florilia (probiotik per bebe)

2,000.00 L
Next

Vitamineris imunitet (30 tableta qe shkrihen ne uje)

1,400.00 L
Next Product Image

Vitamineris Energji 1000 mg (30 tableta qe shkrihen ne uje)

1,400.00 L

Description

Detajet
PSE VITAMINERIS ENERGIE 1000MG?
Në periudha të caktuara të jetës, faktorë të mjedisit si i ftohti, stresi, mungesa e gjumit, fazat e rikuperimit apo edhe aktiviteti fizik intensiv mund të sforcojnë dhe dobësojnë trupin. Vitaminat dhe mineralet janë thelbësore për ta mbrojtur atë nga këto sulme të jashtme.

Për të stimuluar funksionet thelbësore të trupit tuaj dhe për të ruajtur kapitalin tuaj shëndetësor, Laboratoire des Granions® ka zhvilluar VITAMINERIS Énergie 1000mg, një koncentrat prej 9 vitaminash dhe 3 mineralesh. Kjo shoqatë unike ndihmon në mbështetjen e aftësisë suaj fizike dhe mendore në baza ditore. Ai përmban veçanërisht 1000 mg vitaminë C dhe magnez, të cilat marrin pjesë në metabolizmin e energjisë dhe ndihmojnë në uljen e lodhjes.

NE CILAT RASTE PERDORNI VITAMINERIS ENERGIE 1000MG?
+ Lodhje
+ Stresi dhe puna e tepërt
+ Përdorimi i tepërt fizik dhe mendor
+ Ndryshimi i sezonit
+ Konvaleshenca

(1) Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe metabolizmin normal të energjisë. Ndihmon funksionimin normal të sistemit nervor dhe lufton stresin oksidativ.
(2) Zinku kontribuon në funksionin normal kognitiv (përqendrim, vigjilencë, të mësuar) dhe në luftën kundër stresit oksidativ. Ndihmon në ruajtjen e shikimit normal dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.
(3) Vitamina B5 kontribuon në performancën normale intelektuale dhe në sintezën normale të neurotransmetuesve.
(4) Magnezi kontribuon në funksionimin normal të muskujve dhe ruajtjen e funksioneve normale psikologjike.

SUPLEMENT USHQIMOR ME ËMBËLÇUES

30 DITË - 30 TABLETA EFEREVESHENTE

Pa kafeinë; Pa sheqer ; pa kundërindikacione; pa gluten ; pa laktozë; pa ngjyrosje artificiale; pa konservues

Shije portokalli - shije natyrale

Prodhuar në Francë*

*Origjina e përbërësve BE/jo BE

Pesha neto: 135 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamineris Energji 1000 mg (30 tableta qe shkrihen ne uje)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0

No products in the cart.